Oči před životem nezavírám, i když jsem prakticky nevidomá

Zdroj: Mosty - časopis pro integraci (vydává NRZP ČR), 25.4.2014

Autor: Irena Stefanová

Jako malá jsem si ráda kreslila domečky. Ladila jsem veškeré detaily dispozičních řešení i vybavení. Kreslila jsem tak dlouho, dokud domeček nebyl dokonalý. Díky této dětské radosti jsem si vypěstovala pro mě dnes velmi podstatnou vizuální a prostorovou představivost. Jako prakticky nevidomá maminka ji potřebuji ke každodennímu životu, abych se i přes svůj handicap dokázala lépe orientovat v neznámém prostředí. Věřím, že každý z nás si může i na trnité cestě najít své střípky štěstí.

Přeji si, aby každý dokázal včas vidět své štěstí, ať je postižený nebo zdravý. Se svým sdružením Beluška jdu naproti a pomáhám těm, kteří své štěstí vidět chtějí, ačkoliv je jejich cesta trnitá. Pořádáme semináře v rámci primární prevence na podporu integrace pro běžné školy po celé ČR. Realizujeme zábavné akce pro zdravé i postižené děti. Nabízíme bezplatnou poradenskou činnost v oblasti podpory integrace – pro rodiny, školy a zaměstnavatele zdravotně postižených.

Srdečně se na Vás, dárce, sponzory, dobré lidi, obracíme s prosbou o finanční či materiální pomoc na realizaci naší kavárny U Belušky v Praze. Kavárna nabídne pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním postižením.

Ke stažení