Kavárna zaměstná handicapované

Zdroj: Časopis STOP (Stodůlecký posel) - Zpravodaj Městské části Praha 13, 28.3.2014

Autor: Irena Stefanová

Občanské sdružení Beluška pořádá semináře v rámci primární prevence na podporu integrace pro běžné školy po celé ČR. Realizujeme zábavné akce pro zdravé i postižené děti. Nabízíme bezplatnou poradenskou činnost v oblasti podpory integrace – pro rodiny, školy a zaměstnavatele zdravotně postižených.

Naším posláním je spojovat lidská srdce bez ohledu na jejich životní příběhy. Můj osobní příběh začal tím, že jsem se narodila prakticky jako nevidomá. Trpím zrakovou dysfunkcí, která mě značně omezuje především v orientaci v neznámém prostředí, při čtení běžného textu a rozpoznávání osob. Vidím vše ve velmi malém rozlišení, např. schody buď vůbec nevidím, nebo je vnímám jako splývající flek. Tato smutná skutečnost mě v životě předem odsoudila ... Okolí mi místo pomoci nabízelo svou lítost, přetvářku a nepochopení snad ze všech stran. Přála jsem si jediné – být stejná jako ostatní. Řadu let mi trvalo najít cestu sama k sobě. Proto jsem se rozhodla jít naproti těm, kteří tu cestu stále hledají.

V letošním roce plánujeme v Praze 13 otevření naší Kavárny U Belušky. Kavárna nabídne sedm pracovních míst pro zdravotně postižené. Obracíme se na vás – dárce, sponzory, dobré lidi, se snažnou prosbou o pomoc při její realizaci, která nás svou ekonomickou náročností velmi trápí. Můžete nám pomoci svým drobným příspěvkem na konto sbírky pro Belušku (číslo sbírkového účtu: 2500472572/2010) nebo formou sponzorského daru.
Více na www.beluska.cz. Předem děkujeme za vaši morální podporu a laskavou pomoc.

Irena Stefanová, předsedkyně sdružení

Ke stažení